13.03.2021
157 kez incelendi

MİNİ CHİLLER HAKKINDA


MİNİ CHİLLER BİLGİLERİ:

Her kapasitede kaliteli ve yüksek verimli mini chiller üretiyoruz.     Referanslarımız size güven verecektir.

mini chiller fiyat : TÜRKİYENİN GERÇEK KAPASİTELİ, EN YAYGIN REFERANSI OLAN CHİLLERİ FRİGOTEKMİNİ CHİLLER
Mini chillerler kapasitelerine göre fiyatlandırılır. Firmamızın imal ettiği mini chiller fiyatı 10.500 TL + KDV den başlamaktadır. Mini chillerin fiyatının oluşumunda, kullanılan malzemenin kalitesi ve kalifiye ustaların çalıştırılması çok önemlidir. Firmanın bu imalat konusunda gerekli teorik ve tatbiki mühendislik bilgilerine sahip olması da çok önemli bir konudur.

mini chiller su soğutma : 

Mini chillerler atölye ve kobi olmak üzere küçük ve orta büyüklükteki sanayi tesislerindeki makinaların ve bunların ürettikleri ürünlerin soğutulmasında kullanılır. Böylece makina ömrü uzar, makina verimi artar, ürün daha kaliteli ve istenen özelliklerde olur. Kapasiteler ile de şunlara dikkat edilmelidir:

Seçilen malzemelerin kapasiteleri sadece katalok değerlerine bakılarak kullanılmamalı, bu kapasiteleri verip vermediği muhakkak test edilmelidir. Son üreticilerinin bir çoğunun bilinçsizliği yanında, chiller üretiminde kullanılan parçaları imal eden bazı firmalar, babadan kalma usullerle imalata devam etmekte ve urünlerine max. kapasite değerlerini yamaktadır. Mesela hava ve su soğutmalı kondenser ve evaporatör üreticilerinin bazıları, ticari gayelerle bu aşırı kapasiteleri kataloklarına yazmaktadır.

Bir büyük sorun da, görme - kapma  yolu ile chiller ve mini chiller üretimi yapan bazı firmalarımızın, özellikle usta kökenli üreticilerin, kullanım şartlarına bakmaksızın, çok yüksek değerleri kapasite olarak belirtmeleridir.

Bunların yaptığı en büyük hata, kondenzasyonu kış şartlarında, evaporasyonu da en yüksek değerde seçmeleri ve bunu normal kullanım kapasitesi olarak belirtmeleridir.
Bunun sonucunda mesela 6 KW/h kapasiteli bir mini chiller 8-9 Kw veriyormuş gibi etiketle satmalarıdır. Böyle bir kullanım olmadığı için, bu kapasiteyi vereceği sanılan mini chiller, yaz başlangıcında dahi çok yetersiz kalmaktadır.Firmalar bu durumda zarara uğramaktadır.

FRİGOTEK CHİLLER Soğutma Firmamızın, hiç bir ürünü çalıştığı yerlerde yetersiz kalmamıştır.  Chiller Seçimlerimiz, müşteriden alınan bilgilerin, doğru değerlendirilmesi, gerekli uyarı ve düzeltmelerin yapılması ve bunun sonucu gerçek kapasiteli ürün verildiği için, çok başarılıdır.

chiller soğutma fiyatları :

Chillerler mini chillerlere göre daha yüksek kapasiteli olarak imal edilir ve daha büyük endüstriyel tesislerde kullanıır. Chillerler kondenzasyon sistemlerine göre, hava soğutma kondenserli + fanlı veya su soğutma kondenserli + su soğutma kuleli olur. Bu kapasitedeki hava soğutmalı chiller fiyatı 36.000  TL + KDV  den başlamaktadır.

su soğutma cihazı :

Endüstriyel tesislerde kullanılan bu cihazlar, dilimize de yerleşmiş adı ile. Chiller ve mini chiller olarak adlandırılmaktadır.

chiller soğutma sistemleri çalışma prensibi :

Chiller soğutma sistemleri başlıca şu elemanlarla çalışır;

1- Soğutma kompresörü : Hermetik, semi hermetik motor tahrikli ve pistonlu , vidalı, rotatif ve scroll tiplerde imal edilirler.

Kompresör kapalı soğutma devresi içerisinde sistemin alçak basınç tarafındaki soğutma gazını emip, sıkıştırarak kondensere basar
2- Kondenser: Hava veya su soğutmalı olarak imal edilirler. Görevleri kompresörün bastığı yüksek basınçlı ve sıcak gazı gaz cinsine, ortam sıcaklığına  ve sitem dizaynına göre 30 ila 60 C ler arasına soğuturlar.

3- Evaporatör:  Soğutucu gazın sisteme gönderilen suyu soğuttuğu ünitedir. Evaporatörler shell and tube tipi, plakalı paslanmaz tip veya daldırma tip olur.

4-Otomatik kontrol elemanları: Başta sistemdeki yüksek basınçlı sıvılaştırılmış soğutma gazını kısarakçevreden ısı almayı ve suyun soğumasını sağlar.

Ayrıca soğutma sistemlerinde alçak ve yüksek basınç limitleyicileri, akış kontrol cihazları,elktrik panolarında sigorta termik, kontaktör v.b çeşitli akım otomatik kontrol elemanları vardır.

chiller soğutma izmir :

FRİGOTEK Chiller İzmir in en çok bilinen ve yurt çapında tercih edilen mini chiller ve chiller markasıdır. Yurdumuzun her bölgesinde FRİGOTEK chiller veya mini chilleri mutlaka görebilirsiniz.

chiller soğutma nedir :

Atölye veya fabrikalardaki endüstriyel suyun chiller ve mini chillerde soğulmasına verilen addır